SHBA 2024 – Nikki Haley kërkon mbrojtjen e shërbimeve sekrete

by admin
Spread the loveUASHINGTON, 6 shkurt /ATSH-ANSA/ – Kandidatja për presidente, republikania Nikki Haley ka kërkuar mbrojtjen e shërbimeve sekrete, në veçanti atij që mbron liderët politikë amerikanë.

Shkak i kësaj kërkese janë kërcënimet që ajo po merr në garën për Shtëpinë e Bardhë, ku është kandidatja e fundit republikane që sfidon Donald Trump.

Muajt ​​e fundit, ish-ambasadorja e OKB-së kishte qenë viktimë e dy episodeve për shkak të aksidenteve inekzistente në shtëpinë e saj, të cilat shkaktuan ndërhyrjen e njësive elitare të policisë./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakBasha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të valltares Lili Cingu
Artikulli tjetërShkodra, qyteti që i feston karnavalet që prej 1860-ës


You may also like