Shakira flet për herë të parë për ndarjen nga Pique

by admin
Spread the love

Këngëtarja Shakira ka folur publikisht për herën të parë për ndarjen nga partneri i saj, futbollisti Gerard Pique. Futbollisti e tradhtoi atë me një vajzë më të re.

45-vjeçarja foli për kopertinën e revistës “Elle”. Ajoka treguar se sa e vështirë ka qenë jeta pasi marrëdhënia e saj me yllin 35-vjeçar të futbollit është prishur, shkruan DailyMail.

“Oh, kjo është vërtet e vështirë të flitet personalisht, veçanërisht pasi kjo është hera e parë që e trajtoj këtë situatë në një intervistë”.

“Kam qëndruar e heshtur dhe thjesht jam përpjekur të përpunoj gjithçka. Epo, është e vështirë të flasësh për këtë, veçanërisht sepse po e kaloj ende, dhe sepse jam në sy të publikut dhe sepse ndarja jonë nuk është si një ndarje e rregullt. Dhe kështu ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi. Tepër e vështirë”, ka thënë Shakira.

Më tej ajo tha se fokusi i vazhdueshëm i jetës së saj personale ka qenë i vështirë për familjen, veçanërisht pasi ata e kanë të vështirë pa u bombarduar me pyetje nga mediat dhe fansat.

“Pra, është e vështirë. Dhe unë jam përpjekur ta fshehë situatën para fëmijëve të mi. Mundohem ta bëj dhe t’i mbroj ata, sepse ky është misioni im numër një në jetë”.

LEXO EDHE KETE

Pse fëmijët nën 4 vjeç nuk duhet të hanë kokoshka?

“Por më pas ata dëgjojnë gjëra në shkollë nga miqtë e tyre ose hasin në disa lajme të pakëndshme në internet, dhe kjo thjesht i prek ata, e dini?”, është shprehur Shakira.

Tashmë ish-çifti njoftoi ndarjen e tyre pas një duzinë vitesh së bashku në qershor, megjithëse dukej se Shakira nuk donte që lidhja të përfundonte në atë kohë dhe pasi ai tashmë është në një lidhje të re me studenten 23-vjeçare të PR-it, Clara Chia Marti – shumë kishin pyetur veten se si përfundoi gjithçka?

Muajin e kaluar pati imazhe të Piques duke puthur me pasion dashurinë e tij të re në një video të re të publikuar nga media spanjolle ‘Socialite’ në festivalin Summerfest Cerdanya në Katalonjë.

Shakira u pyet se si e kuptoi se lidhja e tyre afatgjatë kishte mbaruar, por ajo heshti duke thënë: “Mendoj se ato detaje janë disi shumë private për t’i ndarë, të paktën në këtë moment. Gjithçka është kaq e papërpunuar dhe e re. Mund të them vetëm se kam vënë gjithçka që kam në këtë marrëdhënie dhe familjen time”.

Ajo vazhdoi të fliste për të pasur një ‘jetë nomade’ përpara se fëmijët e tyre të fillonin shkollën dhe më pas të vendoseshin në Barcelonë në favor të karrierës së futbollit të Piques në vend që të transferohej në ShBA, gjë që ishte më e mira për karrierën e saj muzikore./Botapress.info/

Lexo lajme interesante

You may also like