Salah me shokë u vunë në shënjestër të laserëve në ndeshjen ndaj Senegalit, egjiptiasi humbi edhe penalltinë

by admin
Spread the love

Ylli i Liverpooolit, Mo Salah dhe skuadra e Egjiptit u vunë në shënjestër të laserëve gjatë ndeshjes së tyre vendimtare kualifikuese për Kupën e Botës kundër Senegalit, shkruan Insporti.

Lojtarët e Egjiptit u detyruan të përballen me një shpërqendrim të madh gjatë lojës – kjo falë mbështetësve të mikpritësve. Madje, egjiptiasi nuk arriti të realizonte nga penalltia.

Salah dhe pjesa tjetër e shokëve të tij të skuadrës në Egjipt iu nënshtruan lazerëve që u shkëlqenin në sytë e tyre gjatë gjithë ndeshjes.

Lasers were seen being shone on the face of Mo Salah

Sa herë që kamerat i bënin një pamje nga afër të një prej lojtarëve të Egjiptit, dritat jeshile u ndezën mbi fytyrat e tyre.

Other Egypt players received the same treatment from the Senegal fans

Ndryshe, Senegali ka eliminuar Egjiptin dhe është kualifikuar për në Kampionatin Botëror të Katarit që nis në nëntor të këtij viti.

/Insporti.com

https://insajderi.org/salah-mbetet-ne-shtepi-sadio-mane-merr-bileten-per-kampionatin-boteror-te-katarit/?fbclid=IwAR2Dj-nRNk_Z8z5Jo3mSj6wAVsR9CR9KEyR2IHdnLuQVB7MWSTgDl-S0CGw

Lexo lajme interesante

You may also like