Rilindja e Italisë, 7 ekipe shkojnë në fazën me eliminim direkt në të gjithë turnet evropianë

by admin
Spread the love

Futbolli italian po përjeton një moment magjik, pasi Serie A shkon me 7 ekipe në fazën me eliminim direkt në të gjithë turnet evropianë.

Pas Inter, Napoli e Lacio nga Champions, në Ligën e Europës kaluan më tej Roma dhe Atalanta, ndërsa i bashkohet edhe Milan. Në Ligën e Konferencës vijon më tej Fiorentina. Për momentin, duke iu referuar renditjes aktuale të UEFA, Italia qëndron në vendin e parë, e ndjekur nga Gjermania, Anglia dhe Spanja

410886528 917012559789485 2257164641884409495 N

Premier Liga ka pësuar një rënie të ndjeshme pasi ishullorët humbën dy ekipe në Champions dhe në Evropë, Mancester Junajtid dhe Njukasëll mbyllën grupet respektive në vendet e fundit. Spanja, në Champions humbi vetëm Sevijan, që e mbylli e fundit në grup, ndërsa Gjermania humbi Union Berlin.

PANORAMASPORT.AL

You may also like