Rama vizitë në Turqi, merr pjesë në TRT World Forum dhe takon Erdogan

by admin
Spread the love

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Turqi, ku ka marrë pjesë në TRT World Forum, një platformë që mbledh çdo vit në Stamboll politikëbërës e vendimmarrës të lartë.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, teksa publikon foto nga takimi Rama shkruan se ky forum është një platformë e njohur për cilësinë e debatave mbi axhendat globale dhe rajonale.

Në këtë forum Rama është takuar edhe me presidentinn turk, Erdogan.

“Në TRT World Forum, një platformë e njohur për cilësinë e debateve mbi axhendat globale dhe rajonale, e cila mbledh çdo vit në Stamboll politikëbërës e vendimmarrës të lartë”, shkruan Kryeministri Rama në Facebook.

Sikurse duket në foto, kreu i qeverisë ka qenë i shoqëruar nga zvendëskryeministrja, Belinda Balluku dhe Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro.

You may also like