Paqe mes përplasjes së “titanëve”, Fenerbahce dhe Galatasaray ndahen në barazim

by admin
Spread the love

Fenerbahce ka pritur Galatasaray në kuadër të javës së 17-të, përballje që u mbyll pa gola.

Një nga ndeshjet më të pritura të futbollit turk, kishte shumë pak lojë dhe shumë ndërprerje.

Se sa pak raste kishte kjo ndeshje tregon edhe fakti që vetëm një gjuajtje ishte në portë në të gjithë 90 minutat.

Në total ishin shtatë karton të verdhë, tre për vendasit dhe katër për miqtë. Nga kjo ndeshje pritej shumë, pasi që skuadrat kanë emra të njohur në përbërjet e tyre.

Me këtë rezultat, Fenerbahce pozicionohet në vendin e parë me 44 pikë, ndërsa Galatasaray në vendin e dytë me po aq pikë./h.ll/abcnews.al

You may also like