Momenti i frikshëm kur peshkaqeni kafshon dorën e një peshkatari në varkë, e tërheq zvarrë në det

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Një peshkatar i cili po udhëtonte me një varkë në Parkun Kombëtar Everglades në Florida, SHBA është sulmuar nga një peshkaqen.

Ai futi duart në ujë për t’i larë, por peshkaqeni e kafshoi atë në dorë, duke përfunduar në det.

Peshkatari i njohur si Nick po përpiqej dëshpërimisht të kthehej në varkë ndërsa miqtë e tij të tronditur bërtisnin nga frika. Ai me shkathtësinë e tij arriti që të ngjitej sërish në varkën e cila ishte spërkatur nga gjaku.

Nick u dërgua me helikopter në një spital aty pranë nga Miami-Dade Fire Rescue pasi rojet e parkut shkuan në vendngjarje, sipas raporteve lokale.

Zyrtarët e kafshëve të egra po ndajnë pamjet për të kërkuar kujdes kur shkoni për peshkim në ujërat e Floridës.

Një udhërrëfyes lokal peshkimi shkroi: Ju lutemi mos bëni të njëjtin gabim dhe mbajini duart dhe këmbët në anije.

Videoja u dërgua në mediat lokale nga një prej pasagjerëve në bord Michael Russo, i cili pranoi se përvoja ishte një nga ditët e tij më të frikshme në ujë.

 


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like