LIVE/ Shpërthen festa në “Olimpico”, Pelegrini kalon në avantazh Romën e Murinjos (VIDEO)

by admin
Spread the love

Ka startuar në orën 20:45 supersfida e mbrëmjes së sotme mes Romës dhe Napolit e vlefshme për javën e 17-të të Serisë A italiane. Kryeqytetasit e Zhoze Murinjos vijnë në këtë takim pas humbjes 2-0 ndaj Bolonjës, ndërkohë që Napoli në duelin e fundit mposhti Kaljarin me rezultatin 2-1. 

Të dyja skuadrat kërkojnë pikët maksimale në këtë duel për të hedhur hapa të sigurt drejt zonës Champions. Në këto 16 javë kampionat, kampionët e Napolit kanë siguruar 27 pikë, ndërsa Roma 25 pikë. 

LIVE: ROMA-NAPOLI 1-0 

Pelegrini 76′

KOMENTI: 

76′ GOOOL ROMA 1-0/ Atmosferë elektrizuese, shpërthen festa në “Olimpico”, Pelegrini kalon në avantazh kryeqytetasit, me një kthesë mjaft të bukur brenda zonës. (VIDEO)

65′ Napoli mbetet me 10 lojtarë, Politano ngatërron sport dhe godet me stil “karate” futbollistin e Romës, gjyqtari e ndëshkon me karton të kuq (VIDEO) 

Mbyllet pjesa e parë! 

22′ E pafalshme ajo që shpërdoron futbollisti i Romës, Bove. Shumë pranë vijës fatale, ai bën më të vështirën e mundshme duke e përplasur topin në trupin e portierit Meret. Nuk iu besojnë syve vendasit (VIDEO)

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE: 

formacionet

PANORAMASPORT.AL

You may also like