Kush janë çiftet e shenjave të Horoskopit që bien në dashuri me shikim të parë

by admin
Spread the love

Dashuria me shikim të parë është zakonisht ajo që ndodh në filma dhe shumë më e vështirë në jetën reale. Për disa shenja të Horoskopit, megjithatë, ndonjëherë yjet janë në linjë dhe takohen me njëri-tjetrin, dashuria vjen shpejt. Kur dy shenja të Horoskopit priren të ecin shpejt në jetën e tyre romantike do të thotë se ato janë të pajtueshme me njëra-tjetrën dhe ajo që shohim në filmat romantikë mund të bëhet lehtësisht realitet. Çdo shenjë e Horoskopit bie në dashuri me ritmin e vet. Për disa, si Ujori dhe Bricjapi, ritmi nuk është saktësisht i ngadaltë, por le të themi se durimi është një virtyt. Nga ana tjetër janë shenjat e Horoskopit zemërhapur në romancën e vërtetë dhe besimi për t’u dashuruar me të parën. Këto shenja të Horoskopit është e vështirë të ngadalësohen dhe përjetojnë një kaos romantik.

Dashi & Luani-Dashi udhëhiqet nga Marsi, planeti i lidhur me pasionin dhe agresionin, ndaj kur shikojnë dikë, e ndjekin pa frikë. Luanit i pëlqen të jetë i dashur, ndaj mirëpret me kënaqësi vëmendjen vendimtare të Dashit. Ndihmon gjithashtu që të dy të kapërcejnë shpejt ndjenjat e lënduara dhe të kenë një trazim të ëmbël për t’u rihapur me dikë që ka vlerë për ta.

Gaforrja dhe Peshqit-Të dyja janë shenja uji dhe përputhen me njëra-tjetrën. Gaforrja priret të jetë paksa e turpshme në fillim, e hapur për një aventurë romantike, por Peshqit kanë një mënyrë për ta nxjerrë atë nga guaska e tij falë natyrës së tij të dashur dhe të butë. Lidhja e Peshqve me Plutonin, planetin e intuitës, i lejon atij të shohë vërtet Gaforren dhe të presë atë që i nevojitet për t’u ndjerë i kënaqur: sigurinë emocionale. Nga ana tjetër, Gaforrja dëshiron një lidhje të thellë dhe përkushtim total që e bën realitet fantazinë e Peshqve.

Peshorja dhe Luani-Këto dy shenja të Horoskopit dihet se janë shpirti i festës, kështu që ka shumë mundësi që historia e tyre e dashurisë të fillojë me kontaktin me sy në një dhomë të mbushur me njerëz. Lidhja e tyre është karizmatike dhe të dy kanë ngrohtësi dhe sharm. Sapo Luani vendos të pëlqejë dikë, nuk ka frikë të japë gjithçka dhe lidhja e Peshores me Afërditën do të thotë se ata janë vërtet romantikë.

Lexo lajme interesante

You may also like