Kim Kardashian dëshpëron – sërish – me Photoshopin e tepërt – Shqip

by admin
Spread the love

Kim Kardashian është akuzuar sërish për tonifikimin e trupit të saj në një tjetër dështim “të panevojshëm” të Photoshop-it në Instagram.

Llogaria në Instagram @ProblematicFame, e cila dihet se ekspozon se si “Instagrami mund të ndikojë në standardet e bukurisë”, ekspozoi yllin e “Kardashians” se modifikoi një foto profesionale të saj në shfaqjen e modës Louis Vuitton javën e kaluar.

Një video e shkurtër që krahason foton origjinale nga Getty Images dhe atë të redaktuar të postuar në llogarinë e themeluesit të Skims, me sa duket tregoi se ajo e modifikoi stomakun, krahët, belin, gjoksin, shpatullat, mjekrën dhe nofullën për t’u dukur më e hollë.

“Është shumë e lehtë të gjesh origjinalin dhe të krahasosh”, shkruhej në postim. /Prive.al

Kim Kardashian at the LV Fashion Show.

You may also like