“Gruaja e hekurt”, Ferdonije Qerkezi viziton shtëpinë e të moshuarve

by admin
Spread the love

Ferdonije Qerkezi apo siç njihet ndryshe si gruaja e hekurt, ka bërë një vizitë tek shtëpia e të moshuarve, “Jetimat e Ballkanit”.

Këtë e bëri të ditur humanisti, Halil Kastrati përmes një postimi në Instagram.

Duke publikuar një imazh bashkë me të ai vendosi që ta falënderoi për vizitën që i bëri ajo. Qerkezi shkoi ta vizitoi dhe t’i urojë shërim pas ndërhyrjes kirurgjike që kishte.

Postimi i plotë:

“Ndër vizitat më domëthënëse për mua!

Sot nënë Ferdonije Qerkezi nga Gjakova erdhi të më vizitojë dhe të më urojë shërim pas ndërhyrjes kirurgjike që kisha ditë më parë.

Pavarësisht dhimbjes që bart mbi supet e saj për më të dashurit që ende i ka të zhdukur, nënë Ferdonija gjen forcë dhe kurajo që të mendojë edhe për të tjerët.

Një nënë si kjo shpërfaq qëndresën shekullore të mijëra nënave shqiptare.

O Zot lehtësoja dhimbjen nënë Ferdonijes dhe të gjitha nënave që ende nuk din gjë për fatin e më të dashurve të tyre!“.


Lexo lajme interesante

You may also like