Gjashtë të vdekur pas bastisjes në Bregun Perëndimor

by admin
Spread the love

Gjashtë palestinezë janë vrarë në një sulm izraelit me dron në një prej qyteteve të pushtuara të Bregut Perëndimor.

Ky lajm u publikua nga Ministria palestineze e Shëndetësisë dhe agjencia e lajmeve WAFA.

Ky numër është rritur, pasi më parë u raportua vetëm për katër viktima.

Sky News shkruan se në mesin e të vdekurve është një 13-vjeçar, i cili humbi jetën pasi forcat izraelite penguan një ambulancë që ta transferonte në spital për të marrë trajtim mjekësor.

Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze tha se një 36-vjeçar vdiq nga plagët e marra për të njëjtën arsye.


Top Channel

You may also like