FC Helzag shpallet kampion i ‘FSHF Sunday League Albania 11 vs 11’ në Korçë

by admin
Spread the love

FC Helzag u shpall kampion i edicionit të dytë të ‘FSHF Sunday League Albania 11 vs 11’ në zonën e Korçës, pasi mundi në finale skuadrën e Qajës me rezultatin e pastër 2-0, në një ndeshje tejet emocionuese.

Kjo finale u ndoq nga Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, si edhe nga kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo. Pas përfundimit të ndeshjes, Presidenti Duka dhe kryetari Filo i dorëzuarn trofeun e kampionit dhe medaljet ekipit të FC Helzag.

Në këtë edicion të dytë të kampionatit të organizuar nga FSHF kishte një pjesëmarrje shumë të madhe ekipesh të regjistruara, me 11 skuadra, të krijuara rishtazi nga futbollistë amatorë, që u regjistruan në fillim të sezonit dhe zhvilluan një garë fantastike e fair-play. Ndeshjet janë drejtuar nga arbitra profesionistë dhe të pranishëm në çdo takim kanë qenë mjekët sportivë, ambulanca dhe shërbim të sigurisë fizike.

Kampionati nisi më 30 shtator dhe u zhvillua i ndarë në dy grupe, A dhe B, ku në grupin A garuan 6 ekipe, ndërsa në grupin B, 4 ekipe. Pas ndeshjeve të luajtura në secilin grup, u zhvillua edhe faza play-off, ku dy skuadrat e renditura në vendin e parë dhe të dytë në grupin A dhe B u ndeshën me njëra-tjetrën për të siguruar biletën e finales. FC Helzag kaloi në finale, pasi mundi në gjysmëfinale skuadrën e FC Kalaja, ndërsa Qaja mposhti ekipin e Bulgarecit.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like