“E duan 20 skuadra”, Chelsea-t dëshiron huazimin e sulmuesit, shans për Brojën

by admin
Spread the love

Sulmuesi i Chelsea-t, Callum Hudson-Odoi (21 vjeç) dëshiron të ketë më shumë rëndësi në fushën e lojës dhe për këtë arsye ka kërkuar të largohet nga “Blutë” e Londrës me të cilët ka ende kontratë deri më 30 qershor 2024.

Pavarësisht se është një “as nën mëngë”për Thomas Tuchelin, i cili mund ta përdorë në disa pozicione, realiteti është se aktivizimi i sulmuesit të gjithanshëm londinez ra në mënyrë të ndjeshme sezonin e kaluar. Pjesërisht edhe për shkak të një problemi neurologjik që e mbajti larg fushës nga fillimi i marsit deri në këtë verë.

Pavarësisht këtyre problemeve, klubet që e “dashurojnë” Hudson-Odoin janë të shumta. Sipas Dharmesh Sheth, gazetar i “Sky Sports”, deri në 20 skuadra nga Seria A, Bundesliga, La Liga dhe vetë Premier League janë të interesuara për të marrë shërbimet e tij. Nëse Hudson-Odoi do të largohet nga londinezët këtë verë, atëherë rriten mundësitë që Broja të ketë më shumë hapësira në formacionin e parë të Chelsea-t.

Bisedime me Borussian: Chelsea, që preferon huazimin në vend të shitjes së futbollistit, mësohet se është në bisedime me Borussian e Dortmundit, skuadër që u përpoq të inkorporonte tri herë anglezin gjatë merkatos së verës së kaluar.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like