Chelsea ka plane për të ardhme e Brojës, futbollisti drejt Milanit?

by admin
Spread the love

Pasi kaloi tek Fulhem në formë huazimi deri në fund të sezonit, Armando Broja do jetë sërish në treg gjatë merkatos së verës.

Drejtuesi i Chelsieas kërkon që Broja të marrë veten dhe ta shesë gjatë verës.

Broja pritet të shndërrohet në një okazion për shumë klube. Sipas mediave italiane, sulmuesi kuqezi ka qenë dhe mbetet një dëshirë e Milanit. Drejtuesit e klubit kuqezi kanë shfaqur interesim për Brojën në mënyrë konstante, pritet të futen sërish në garë në fund të këtij sezoni pasi “djallit” i duhet me çdo kusht një qendërsulmues i ri, Broja i plotëson të gjithë kriteret.

 


Top Channel

You may also like