AMSTERDAM – Macron: Të vazhdojmë të ëndërrojmë si evropianë’

by admin
Spread the love

AMSTERDAM, 11 prill /ATSH-ANSA/ – Ne duhet të vazhdojmë të ëndërrojmë si evropianë”,deklaroi presidenti francez, Emmanuel Macron, gjatë fjalimit të tij për Evropën në Hagë, në Holandë.

“Të jesh patriot dhe të jesh evropian është një princip i pajtueshëm”, theksoi presidenti Macron.

Nacionalizmi çon në luftë”, paralajmëroi Macron, duke cituar një franceze të famshme nga ish-presidenti, Francois Mitterrand. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakZgjedhjet e 14 majit, Bejko: Gati programi për Tiranën

You may also like