25 minuta magjike! Shqipëria U21 thyen Rumaninë dhe konfirmohet në krye

Euro 2025
U21, Grupi E

SHQIPËRI-RUMANI 3-2 (Cristian Shpendi 63′, Berisha 71′, Pajaziti 88′ / Constantin Grameni 47′, Borza 58′)

88′ Goooooooooooool! Adrion Pajaziti merr një top nga Stiven Shpendi dhe e dërgon në rrjetë. Shqipëria në avantazh.

83′ Shqipëria në kërkim të golit të fitores. Goditje të njëpasnjëshme, me fat rumunët.

71′ Gooool! Eurogol i kapitenit Medon Berisha. Shpërthen festa në “Elbasan Arena”.

63′ Gooool! Asist i Medon Berishës, gol i Cristian Shpendit, i cili rihap takimin.

58′ Rumania realizon edhe golin e dytë. Me anë të Andrei Borza.

57′ Shans i artë për rumunët për të realizuar golin e dytë.

54′ Shqipëria në sulm. Stiven Shpendi rrotullohet bukur, por goditja e sulmuesit të Empolit përfundon ngjitur me shtyllën pingule.

49′ Kuqezinjtë pa fat. Medon Berisha ndalet nga traversa, mbrojtja rumune largon në vijën fatale gjuajtjen e Arda Kutulan!

47′ Rumania në avantazh 88 sekonda pasi nis fraksioni i dytë i takimit. Portieri Lilo nuk e shkelmon topin siç duhet, rumunët gjejnë golin me Constantin Gramenit.

37′ Gjuan me kokë Louis Munteanu pas një krosimi nga e majta, kontrollon gjithçka Klidman Lilo.

35′ Ndërhyrje e ashpër e Andrei Borza ndaj Medon Berishës. Kryesori kazak vendos ta rinisë lojën me një top të diskutueshëm për rumunët.

22′ Rumania pranë golit. Goditje e rrezikshme e kapitenit Louis Munteanu. Topi kalon ngjitur me shtyllën.

15′ Rumania i afrohet portës së Shqipërisë, por Andrei Borza gjuan keq.

4′ Stiven Shpendi niset nga mesi i fushës, por goditja e tij nuk ka forcën e duhur. Pret pa probleme Razvan Sava.