19-vjeçarja nga Shkupi sulmoi fizikisht policët, gjithçka ndodhi pasi mbaroi gara e sportit!

by admin
Spread the love

Ministria e Punëve të Brendshme ka raportuar për një rast të dhunës fizike ndaj policëve, të cilët kanë qenë duke kryer detyrat zyrtare, përcjell TV21.

Rasti ka ndodhur dje, rreth orës 22:20, kur më pas policët e SPB Shkup kanë arrestuar M.S.(50) dhe S.S.(19), që të dy nga Shkupit.

“Pas mbarimit të garës sportive, në sallën “Jane Sandaski”, M.S. ka vepruar në mënyrë agresive ndaj policëve, ndërkaq S.S. ka sulmuar fizikisht derisa kanë qenë duke kryer detyrat zyrtare”, qëndron mes tjerash në njoftimin e MPB-së.Artikulli paraprakDauti: Atë që s’e thotë Vuciqi, e thotë media proqeveritare “Politika”
You may also like