Video/ Të shtëna me armë zjarri në paradën e Super Bowl në Kansas, disa të plagosur! Policia: Autorët janë…

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Disa njerëz janë qëlluar me armë zjarri në Kansas City, Misuri, pas një parade të fitores në Super Bowl.

Policia njoftoi se të shtënat ndodhën në perëndim të Union Station, afër vendit ku mijëra persona ishin mbledhur për paradën këtë të mërkurë.

Numri i të plagosurve është i paqartë, megjithëse një zyrtar i zjarrfikësve tha për Associated Press se dyshohet se nëntë persona janë plagosur dhe njëri ka humbur jetën.

Policia tha se dy persona të armatosur janë arrestuar, identiteti ende i pazbuluar.

Videoja e shpërndarë në mediat sociale tregoi oficerët që hynin në vendin e frekuentuar dhe viktimat duke u marrë me ambulanca.

Qyteti po festonte fitoren e Super Bowl të së dielës nga Kansas City Chiefs. Një paradë fitoreje përfundoi jashtë Stacionit të Unionit në qendër të qytetit të Kansas City dhe raportet lokale thanë se lojtarët ishin ende në një skenë kur filluan të dëgjoheshin të shtënat.

 


Top Channel

You may also like