VIDEO/ Nuk ka minuta për Brojën! Liverpuli mposht me 4 gola Çelsin, të kuqtë e Klopit vijojnë marshimin drejt titullit kampion

by admin
Spread the love

Liverpuli mposhti Çelsin me rezultatin 4-1 në duelin e zhvilluar në “Anfield” dhe të vlefshëm për javën e 22-të të Premier Ligës. Një triumf bindës ky i të kuqve të Jyrgen Klop që vijojnë marshimin drejt titullit kampion. 

 

Vendasit e dominuan thuajse të gjithë takimin, duke vendosur diktatin në fushën e lojës përballjë një Çelsi të pafuqishëm.  

Diego Zhota, Bradli, Sobozlai dhe Luiz Diaz ishin autorët e golave për Liverpulin, ndërkohë që Darvi Nunjez shpërdoroi një 11-metërsh.  

Golin e vetëm për Çelsin e shënoi Nkunku. Për sa i përket Armando Brojës, sulmuesi shqiptar nuk u preferua asnjë minutë në këtë përballje, duke qëndruar në stol.

RENDITJAA

Ky ishte suksesi i tretë radhazi dhe i 15-ti në kampionat për Liverpulin që mban vendin e parë, ndërkohë që Çelsi është pozicionuar në vendin e 10-të me 9 fitore 4 barazime dhe 9 humbje. Sfidën e radhës Liverpuli e luan në transfertë ndaj Arsenalit, teksa blutë e Londrës presin Uolvesin në shtëpi.  

FT LIVERPUL-ÇELSI 4-1

Zhota 23′, Bredli 39′, Sobozlai 65′, Luiz Diaz 79′ / Nkunku 71′

GOLI I LUIZ DIAZ: VIDEO 

GOLI I NKUNKUT: VIDEO 

GOLI I SOBOZLAIT: VIDEO 

PENALLTIA E HUMBUR NGA NUNJEZ: VIDEO 

GOLI I BREDLIT: VIDEO 

GOLI I DIEGO ZHOTËS: VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE:

45152415

1321465

PANORAMASPORT.AL

You may also like