VIDEO/ Moment qesharak në ndeshjen Norwich-Leeds: Raphina rrëzoi ashpër Marcelo Bielsan

Raphina mund të ketë shënuar golin e parë në fitoren 2-1 të Leeds ndaj Norwich në Carrow Road – por ai duhet t’i kërkojë falje trajnerit Marcelo Bielsa.

24-vjeçari u përplas në Bielsan duke tentuar të mbante topin në lojë.

Me Leeds që kryesonte 2-1, pas tre golave ​​në pesë minuta të furishme, Raphinha u hodh në përpjekje për të drejtuar një kundërsulm.

Por, jo vetëm që ai dështoi të mbante topin në lojë – ai përfundoi duke u përplasur me Bielsan, ndërsa argjentinasi e shikonte afër vijës së fushës.

Por, pa asnjë rrëzimi të lehtë, trajneri i Leeds nuk do ta mendoj atë pjesë, pasi Raphinha mori çmimin lojtari i ndeshjes.

Anësori brazilian ka qenë në formë të shkëlqyer këtë sezon, pavarësisht formës së dobët të Leeds, duke shënuar katër gola në nëntë ndeshje të Ligës Premier deri më tani.