VIDEO/ “Goditja” që tërboi Allegrin, publikohen pamjet e incidentit

by admin
Spread the love

Ky është një nga momentet më të kontestuar dhe më të komentuar të finales së Kupës së Italisë mes Interit dhe Juventusit, episod që acaroi trajnerin Allegri dhe pastaj u largua me karton të kuq. Ai gjithashtu është pezulluar për një ndeshje dhe ka marrë një gjobë.

Trajneri bardhezi ishte i bindur që mori një goditje nga një pjesëtar i stafit zikaltër dhe video e publikuar tregon qartë dinamikën e kësaj ngjarjeje duke treguar se çfarë ka ndodhur.

Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet se si ndihmësi i Inzaghit, Mario Ceki, teksa po kthehet në pankinë pengohet me Alegrin dhe e godet.

Trajneri bardhezi mendon se gjesti ka qenë i qëllimshëm dhe keqdashës, për këtë arsye ai e ofendoi. Në këtë moment Ceki reagon ndaj tij dhe Maks shkon drejt pankinës së Interit. / oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like