Vazhdon mungesa e librave të matematikës dhe shkencave shoqërore, telashe për nxënësit dhe mësuesit

by admin
Spread the love

Filloristët filluan gjysmëvjetorin pa librin e matematikës dhe shkencave shoqërore. E kjo paraqet telashe për nxënësit dhe mësuesit pasi që mungesa e librave ka penguar përvetsimin e mësimit.

Nxënësit e klasave të dyta ende përballen me mungesa të librave dhe kjo u vështirson atyre të shkruajnë dhe lexojnë.

Drejtorët e shkollave disa ditë me radhë presin që nga Ministria e Arsimit tu sigurohen librat me të cilat përballen, ku mungesa ka edhe në klasat e larta.

Ministri i Arsimit paralajmëroi se do të sigurohen librat e matematikës dhe shoqërisë për klasën e dytë. Nga ana tjetër theksoi se një pjesë e teksteve për arsimin e lartë tha se tekstet do të jenë të siguruara në formë elektronike. /KlanMacedonia/Artikulli paraprak“Duam të jetë fëmija jonë”, çifti nga Sarajeva kërkojnë të adoptojnë fëmijën që u lind nën rrënoja nga tërmeti në Turqi e Siri
Artikulli tjetërPara Frontit Evropian, shqiptarëve i duhej Front ProShqiptar dhe kunder korrupsionit e krimit!
You may also like