Tuhel pranë shkarkimit, Bajerni merr vendimin e pazakontë pas humbjes

by admin
Spread the love

Bajern Mynih “qep gojën” pas humbjes së tretë radhazi të bavarezëve në të gjitha kompeticionet dhe jep një sinjal të qartë se e ardhmja e Tomas Tuhel në drejtimin e ekipit tashmë është në dyshim.

Trajneri kritikohej prej kohësh nga tifozët dhe opinionistët pasi ekipi nuk po arrinte të shprehej në fushën e lojës, por me tre humbjet radhazi, ai rrezikoi vazhdimësinë në Ligën e Kampioneve, si dhe thuajse i ka dhuruar titullin Bajer Leverkusenit në Bundesligë.

Të gjithë pritnin të dëgjonin shpjegimet e Tuhel pas sfidës së humbur sot me shifrat 3-2 në fushën e Bohum. Por klubi i Bajern Mynih ka bërë të ditur se nuk d të ketë një konferencë për shtyp pas ndeshjes, duke anuluar daljen para mediave të trajnerit.

Sipas mediave gjermane, ky është një sinjal i qartë se në këto orë do të diskutohet fati i teknikut të bavarezëve dhe nuk përjashtohet mundësia e shkarkimit të tij.

PANORAMASPORT.AL

You may also like