Tom Brady njofton pensionimin e tij nga NFL për herë të dytë

by admin
Spread the love

Në një video të postuar në mediat sociale, Tom Brady, qendërmbrojtësi më i madh që ka luajtur ndonjëherë futbollin amerikan, njoftoi për herë të dytë se po pensionohet nga sporti.

Brady e informoi sot edhe skuadrën e tij, Tampa Bay Buccaneers për pensionimin e tij.

“Mirëmëngjesi djema. Unë do të hyjë në temë menjëherë. Po tërhiqem përgjithmonë”, tha në video qendërmbrojtësi i Tampa Bay Buccaneers.

“Unë e di se procesi ishte një punë mjaft e madhe herën e fundit, kështu që kur u zgjova këtë mëngjes kuptova se thjesht do të shtypja regjistrimin dhe do t’ju njoftoja së pari. Nuk do të jetë e gjatë. Ju merrni vetëm një shkrim pensioni super emocional dhe unë e përdora timen vitin e kaluar, kështu që… me të vërtetë, ju faleminderit shumë djema për secilin prej jush që më mbështetët.

Familja ime, miqtë e mi, shokët e skuadrës, konkurrentët e mi. Mund të shkoj përgjithmonë, ka shumë. Faleminderit djema që më lejuat të jetoj ëndrrën time absolute. Unë nuk do të ndryshoja asgjë. Ju dua të gjithëve”, tha Brady më tej.

Ky njoftim vjen gjithashtu një vit nga dita kur Brady njoftoi për herë të parë daljen në pension, një vendim që ai do ta anulonte vetëm disa javë më vonë.

You may also like