Talenti i Barcës bën autogol, Valencia e Gattusos pëson humbjen e tretë sezonale

Valencia pëson humbjen e tretë sezonale, teksa javën e 5-të është mposhtur me rezultatin 2-1 në transfertën ndaj Rayo Vallecanos. Skuadra e drejtuar nga italiani Gattuso ,vuajti jo pak në këtë transfertë dhe në fund doli pa pikë.

Gattuso provoi gjithçka për të ndryshuar fatin e sfidës dhe hodhi në fushë emra si Kluivert e Marcos Andre,megjithatë vetëm në minutën e tretë shtesë rihapi ndeshjen me Diakhaby, por goli shërbeu vetëm për statistikë pasi nuk kishte më kohë për të shmangur humbjen.

Shqip shkruan se titullar për Rayo Vallecanon ishte edhe mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Ivan Balliu, i cili luajti 90 minuta dhe u ndëshkua me një karton të verdhë, ndërsa skuadra e tij ndërpreu serinë prej dy humbjesh radhazi dhe u ngjit në kuotën e 7 pikëve, një më shumë se Valencia.