Super ndeshje, Manchester City – Bayern – Shqip

by admin
Spread the love

MILANI  NË SAN SIRO  TAKOHET ME NAPOLIN

Në Nyon të Zvicrës  sot  u  hodhë shorti I për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve ku janë skuadrat e kualifikuara për këtë fazë si Milan, Inter, Napoli, Real Madrid, Bayern Munich, Manchester City, Chelsea dhe Benfica.

Shorti deshti që në cerekfinale të  takohen: Real Madrid – Chelsea, Interi – Benfika, Manchester Sity – Bayern Munich dhe Milani – Napoli

Kujtojmë se ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohen më më 11/12 prill ndërsa ato kthyese më  18/19 prill, ndërsa gjysmëfinalet e planifikuara për 9/10 maj dhe 16/17 maj. Finalja do të luhet në Stadiumin “Olimpik Atatürk” në Stamboll të shtunën më 10 qershor 2023.

 Shaban Sinani /KlanMacedonia/

You may also like