Struga Trim Lum, fitorja kundër Sileksit sipas planit, pauza dy javore e mirëseardhur – Shqip

Kampioni në fuqi  Struga Trim Lum në javën e 10-të të sezonit vjeshtor sipas planit ka shënuar fitore  të sigurt 2-0, kundë ekpit të Sileksit nga Kratova.  Në këtë ndeshje  ka shkëlqyer  sulmuesi Marjan Radevski   cili ishte  autor i dy golave që ishjtin të mjaftueshme për  fitoren e gjashtë  sezonale  të ekipit kampion. Radevski pas  përfundimit të ndeshjes  pë faqen  zyrtare të kF Struga Trim Lum , ka deklaruar

Zhvilluam një ndeshje të shkëlqyer, edhe pse e dinim se do të jetë një ndeshje shumë e rëndë për ne. Megjithatë angazhimi ynë në terren, lufta që e ka zbukuruar lojën tonë gjatë gjithë vitit, u konfirmua edhe sot dhe se në fund me plotë meritë arritëm deri tek fitorja.”

Ai  gjithashtu u  shprehë tepër I lumytura  pë dy  golat e shënuar  që sollë suksesin e radhës ekipit të tij

Sa u përket golave të mi, normalisht që jam i lumtur për të dy golat e shënuar. Shënimi i golave është punë e jona, sulmuesit gjithnjë duhet të kërkojnë golin. Por kjo nuk është vetëm meritë e imja, meritat shkojnë për gjithë ekipin dhe stafin teknik”.

Pas  kësaj  ndeshje  pason  pauz  dy javore  shkaku I obligimeve  të reprezentacionit pë kualifikueset  për Euro 2024. Për këtë futbollisti Marjan Radevski, tha:

Tashmë pason një periudhë pushimi, të pushojmë edhe neve pak, duke pasur parasysh se kishim një orar të stërngjeshur dhe të rikthehemi me bateri të plota për të punuar edhe më shumë për pjesën e mbetur të gjysmësezonit”.

Në xhiron e 11-të, më 22 tetor,  ekipi i Struga Trim Lum është mysafire e Makedonija Gj.P.