Sot mot i vranët, por del dhe dielli nganjëherë

by admin
Spread the love

Sot në Kosovë do të mbizotërojnë vranësirat, mirëpo do të ketë herë pas herë shfaqje të diellit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, parashihen të ketë reshje si dhe eventualisht shkarkime rrufesh.

Ndërkaq, në fushat termike nuk pritet të ketë luhatje të mëdha.

Temperaturat më të ulëta do të ngjajnë në Junik dhe Dragash, 9 gradë Celsius, ndërkaq më të lartat në Prizren dhe Gjakovë, 26 gradë Celsius.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO

The post Sot mot i vranët, por del dhe dielli nganjëherë appeared first on Shqip.

You may also like