Son në Kupën e Azisë

by admin
Spread the love

Trajneri i Tottenham, Ange Postecoglou, ka thënë se largimi i Son Heung-min për ndeshjet e Koresë së Jugut në Kupën e Azisë është një humbje e madhe.

Kapiteni i skuadrës angleze ka shënuar dymbëdhjetë herë në të gjitha garat këtë sezon, duke ndihmuar ekipin e tij të ngjitet në vendin e pestë në Premier League.

“Është një humbje e madhe për ne, një tjetër, dhe ne do të duhet të ngremë vërtet nivelet e të gjithëve për të mbuluar mungesën e një kontribuesi tjetër të rëndësishëm për ne këtë sezon”, ka thënë Postecoglou.

Kupa e Azisë fillon më 12 janar dhe Koreja e Jugut gjendet në Grupin E së bashku me Jordaninë, Bahrainin dhe Malajzinë.

You may also like