SOFT NEWS- Joe Biden, presidenti më i vjetër në historinë e SHBA-së mbush 81 vjeç

by admin
Spread the love

UASHINGTON, 20 nëntor /ATSH/ – Presidenti amerikan Joe Biden mbushi sot 81 vjeç, ndërsa është një arritje e rëndësishme për presidentin më të vjetër në historinë e SHBA-së,

Ai dhe zonja e parë Jill Biden po planifikojnë një sërë ngjarjesh festash gjatë gjithë ditës ndërsa kombi vazhdon të mbaj zi për humbjen e ish-zonjës së parë Rosalynn Carter.

E hëna para Ditës së Falënderimeve është një ditë plot tradita në 1600 Pennsylvania Avenue.

Pasdite, zonja e parë, 72 vjeç, do të mirëpresë pemën zyrtare të Krishtlindjes në Shtëpinë e Bardhë së bashku me familjet ushtarake. Duke filluar nga kjo javë të dielën, Bidens organizuan një darkë “shoqërie” me anëtarët e shërbimit në Stacionin Detar Norfolk në Virxhinia. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

You may also like