Simulimi qesharak i shokut të Xhakës bëhet viral në rrjetet sociale

Arsenali ka shënuar fitoren e katërt radhazi në Premier League. “Topçinjtë” kanë fituar në udhëtim te Watfordi me rezultatin 3:2.

Me këtë fitore londinezët mbajnë hapin për të siguruar një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm.

Në minutën e pestë Arsenali kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Martin Odegaard.

Nikoqirët barazuan rezultatin me këtë gol të shënuar nga Cucho në 1:1 në minutën e 11-të.

Londinezët rikthyen epërsinë në minutën e 30-të me Bukayo Saka për 2:1.

Në minutën e 52-të Gabriel Martinelli ngriti epërsinë në 3:1. Krejt çfarë arritën të bënin vendasit ishte të ngushtonin rezultatin në minutën e 87-të me Moussa Sissoko për 3:2.

Por, kamerat kanë kapur edhe një moment qesharak, kur mbrojtësi i majtë i Arsenal – Tierney, simuloi në një mënyrë ‘absurde’.

Te Arsenali titullar në këtë takim ishte Granit Xhaka.

Londinezët pas 25 ndeshjeve në Premier League kanë 48 pikë, ndërsa Watfordi është në vendin e 19-të me 19 pikë.