Sali Berisha zbardh bisedën e biznesmenit socialist

by admin
Spread the love

Në takimin e sotëm me gratë demokrate në Tiranë, ish-kryeministri Sali Berisha hodhi akuza të forta ndaj qeverisë duke deklaruar se shteti është kapur.

Duhet paguar sekseri sot deklaroi Berisha duke hedhur akuzën e fortë se gjatë qeverisjes së PS-së edhe rektorët i paguante Shullazi.

Deklarata e Berishës:

“U them dhe biznesmenëve që kanë kapur shtetin se e kanë gabim, hiqni duart nga shteti, larg duart nga shteti. Një biznesmen socialist i thoshte një mikut tim që në kohën e Partisë Demokratike punojë shumë i qetë. Nuk kisha asnjë pengesë për biznesin tim, merrja pjesë në tendera, paguaja dhe bëja punën, tani nuk punoj dot më. Më duhet të paguaj sekserin. Më del banditi aty dhe më thotë, ccfarë do ti tender, ik largohu. Këtyre edhe rektorët ua caktonte Shullazi”, tha Berisha.

Lajme interesante

You may also like