Real Madrid kërkon futbollistin e Al Nassr

by admin
Spread the love

Al Nassr i ka thënë Real Madridit të harrojë Aymeric Laporten, por kështu nuk mendon edhe lojtari.

Mbrojtësi spanjoll është një objektiv i janarit për Los Blancos, pasi ata kërkojnë të zëvendësojnë të lënduarin, David Alaba.

Megjithatë, Marca raporton se Al Nassr këmbëngul se Laporte nuk është në shitje.

Sauditët kanë paguar 25 milionë euro për të nënshkruar me Laporten nga Manchester City gjatë verës dhe nuk kanë ndërmend të humbasin lojtarin.

Laporte është një anëtar kyç i Al Nassrit, teksa ata luftojnë për titullin e Ligës Pro Saudite.

Mirëpo, është dëshira e lojtarit që të rikthehet në Evropë, sidomos kur është në pyetje një klub si Real Madridi.

You may also like