Prepolli ka fjalë të mëdha për trajnerin Foda, tregon pikat e forta të gjermanit

by admin
Spread the love

Arsim Prepolli analisti i futbollit e ka vlerësuar jashtëzakonisht shumë trajnerin sapo zgjedhur te kombëtares së Kosovës, Franco Foda.

Sipas Prepollit, trajneri gjerman është energjik dhe i njeh shumë lojtarët të cilët aktivizohen ne shtetet gjermanofolse.

LEXO PO ASHTU: Samir Ujkani jep shpresë, superportieri i Ajax-it në bisedime për t’iu bashkuar Kosovës

‘Besoj që i njeh shumë mirë futbollistët, ky i njeh gjithë lojtarët që aktivziohen në Gjermani dhe Austri. Sidqoftë këta e pret një punë e madhe dhe duhet t`i këtë në monitorim të gjithë lojtarët’ tha mes tjerash Prepolli.

Kujtojmë që ditën e shtune Federata e futbollit të Kosovës, e prezantojë trajnerin Franco Foda.

Trajneri nënshkroi kontratë dy vjeçare me FFK-në./Atvlive.tv

You may also like