POLONI – Morawiecki: Humbjet e Nord Stream janë “akt sabotimi”

by admin
Spread the love

VARSHAVË, 27 shtator /ATSH-DPA/  – Rrjedhjet e gazit në tubacionet Nord Stream 1 dhe 2 janë për shkak të sabotimit, sipas kryeministrit polak Mateusz Morawiecki.

“Sot ne nuk dimë detajet e asaj që ndodhi, por ne shohim qartë se ka pasur një akt sabotimi,” tha Morawiecki në qytetin Goleniów pranë portit të Szczecin, ku ai ishte dëshmitar i hapjes së një tubacioni të ri në Detin Baltik.

‘’Ky akt sabotimi ishte ndoshta faza tjetër e përshkallëzimit me të cilin po merremi në Ukrainë”, theksoi  ai.   /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakPolicia, masa sigurie për ndeshjen Shqipëri-Islandë
Artikulli tjetërVeliaj, takim me kryebashkiakun e Kievit: Mbështetës të palëkundur të Ukrainës

Lexo lajme interesante

You may also like