“Po ta kisha të dashur Meritonin do bënim…”/ Pas puthjes në buzë, habit Meri Shehu

by admin
Spread the love

Meri Shehu teksa po bisedonte me banorët tregoi që nëse do të ishte në një lidhje me Meritonin, romanca e tyre nuk mund të zgjasë shumë sepse pas dy javësh ata do ziheshin me njëri-tjetrin.

Nga ana tjetër Sara i tha astrologes se gazetari shkrihet pas saj, ndërsa Meritoni u shpreh se kalon një kohë shumë të mirë me Merin.

Pjesë nga biseda:

Meri: Po ta kisha un të dashur Meritonin, larg qoftë dhe do bënim të gjithë gy gy gy, pas dy javësh do ishim zënë dhe s’do flisnim më.

Sara: Ai shkrihet pas teje, dëgjojë moj.

Meri: Pas meje?

Meritoni: Ne e kalojmë mrekullueshëm bashkë, pyte.

Sara: As unë s’jam zënë kurrë me Meritonin

Meri: Po pse të zihem un, budalle jam?

 

You may also like