Përçahet shoqëria mes Monikës dhe Fifit? Dyshja debaton ashpër mbi pastërtinë

by admin
Spread the love

Banorët kanë më shumë se sa dy javë të izoluar por mesa duket disa gjëra themelore nuk po gjejnë dot zgjidhje mes tyre.

Ndarja e detyrave lidhur me rregullin dhe pastërtinë në shtëpi mund të konsiderohet me bindje si ‘’molla e sherrit’’ për konkurentët.

Paraditen e sotme ata kanë tentuar nëpërmjet një mbledhjeje të përcaktojnë një rend të caktuar për ndarjen e punëve të shtëpisë.

Nga gjithë diskutimi lindi dhe një konflikt në dukje banal mes Fifit dhe Monikës.

Këngëtarja e akuzoi Monikën se kujdesi i saj për pastërtinë është i tepruar.

“Ti e tepron, mua ma ngece bukën ne fyt. Ja, ky lloj njeriu je ti’’,- tha ajo.

Nga ana tjetër Monika replikoi duke thënë: Je shumë e vogël, të paktën unë nuk ofendoj njëri. Me mua ke ndërprerë çdo marrëdhënie.

Debati degradoi në ofendime nga të dyja palët, teksa dhe banorët e tjerë ndërhynë për t’i dhënë fund kësaj mosmarrëveshje.

Një natë më herët Fifi dhe Monika u dakortësuan me njëra-tjetrën që të organizojnë disa debate mes tyre në mënyrë të tillë që të provokojnë pjesën tjetër të banorëve.

Nuk dihet nëse dhe ky konflikt i sotëm ishte pjesë e këtij pakti. (Top Channel)

Lajme interesante

You may also like