Njihuni me formacionet zyrtare të sfidës Teuta – Tirana

by admin
Spread the love

Teuta pret Tiranën në “Niko Dovana”, e vlefshme për javën e 20-të të Superiores, me të dyja skuadrat që luajnë për tre pikët.

Durrsakët kërkojnë me çdo kusht tre pikët në mënyrë që të dalin nga kriza e thellë e rezultateve që ndodhen dhe të nisin misionin “mbijetesë”.

Nga ana tjetër, bardheblutë kërkojnë që të forcojnë pozitat e tyre në zonën e “Final 4” dhe të krijojnë distancë me ndjekësit.

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Dema, Jazxhi, Gjini, Kotobelli, Kruja, Peposhi, Beqja, Daja, Çyrbja, Fili, Faust.
Trajner: Edi Martini

TIRANA: Abdullahu, Doka, Lulaj, Hoxhallari, Përgjoni, Meta, Deliu, Haxhiu, Jonuzi, Lushkja, Abazaj.
Trajner: Julian Ahmataj.

You may also like