Një “hap” e ndan nga çerekfinalet e Champions League, Inter mund Atletico-n në “San Siro”

Inter fiton me rezultatin 1-0 ndaj Atletico Madrid, në takimin e parë të 1/8-ave të Champions League.

“Ziklatërit” dikuan ritmin e sfidës së luajtur në “San Siro”, duke krijuar raste të shumta për të shënuar në pjesën e parë, ndonëse fraksioni hapës u mbyll me porta të paprekura.

U desh minuta e 79’ kur Arnautovic, i cili kishte tentuar për raste të shumta, që të gjente rrugën drejt rrjetës, duke i dhënë avantazhin skuadrës së Inzaghi-t.

Në fund ishin vendasit ata që fituan, me Inter që bën gjysmë e punës, ndërsa në Spanjë do ta nisë ndeshjen ndaj Atletico Madrid në avantazh, me “colchoneros” që do tentojnë të përmbysin në shtëpi për të qëndruar në garën e Champions League.