Nga një ekip kampion në tjetrin, Galtier gati për aventurën e radhës

by admin
Spread the love

Napoli është afër gjetjes së trajnerit të ri, post i mbetur bosh nga largimi i Luciano Spallettit.

Presidenti Aurelio De Laurentiis Ka studiuar alternativa të ndryshme dhe është afër akordit me Christophe Galtier. Aventura e trajnerit francez te PSG do të mbyllet pas një viti, me 56-vjeçarin që pritet të transferohet në Serie A.

Nga kampionët e Francës te kampionët e Italisë. De Laurentiis ka gati një ofertë për të prej 5 milionë eurosh në sezon.

Akordi është afër. Galtier e tundon shumë marrja e drejtimit të një skuadre me potential të madh. Me tifozët që presion vetëm zyrtarizim. /Supersport


Top Channel

You may also like