“Na u mohuan dy penallti, ata të VAR-it po shihnin Big Brother-in”, akuza epike e ish-sulmuesit të njohur

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

VAR-i vazhdon të shkaktojë debat dhe polemika.

Abel Balbo, ish-sulmuesi i njohur argjentinas i viteve 90’, në Serie A u aktivizua me skuadra si Roma, Fiorentina, Parma dhe Udinese.

Aktualisht drejton si trajner Central Cordoba. Skuadra e tij u mposht 2-0 nga Boca Juniors në “Bombonera”, sfidë ku Balbo nuk e kursen ironinë ndaj gjyqtarëve, në fushë dhe dhomën e VAR-it.

Përpara se të pësonim golin e dytë, ne patëm dy mundësi shumë të mira për të barazuar, por nuk na u dhanë dy penallti. Ishim të barabartë me Bocën, mendoj se barazimi do të ishte rezultati më i drejtë.

Arbitrat na mohuan dy penallti të pastra, i pashë edhe në dhomat e zhveshjes. Ishin penallti sade! Ndoshta ata të VAR-it po shihnin Big Brother-in… ”, theksoi 57-vjeçari.

Gjatë karrierës si futbollist, Balbo veshi 36 herë fanellën e kombëtares së Argjentinës dhe shënoi 11 gola.


Top Channel

You may also like