Mushkolaj: E pandershme si po i qaset fushatës Arben Vitia

by admin
Spread the love

Analisti Imer Mushkolaj ka replikuar ndaj deputetit të VV’së Armend Muja, i cili tha se në bazë të matjeve të tij Arben Vitia e ka mbështetjen e fuqishme në kryeqytet dhe se do të fitoj pa balotazh

Mushkolaj i replikoj duke i thënë se për cilën mbështetje bëhet fjalë?

“Qysh është kjo mbështetje për Vitinë, ku na nuk kemi parë asni element të thjeshtë se cka ka me bo për Prishtinën. Na jemi në mesin e fushës dhe na nuk e dimë cka ka me bo për Prishtinën, Arben Vitia”, tha Mushkolaj.

“Qysh ëëhtë kjo mbështetje për Vitinë, ku na nuk kemi parë asni element të thjeshtë se cka ka me bo për Prishtinën. Na jemi në mesin e fushatës dhe na nuk e dimë cka ka me bo për Prishtinën, Arben Vitia. Për cilin projekt, për cilin program. Na po folim për një qytet që VV e ka pas për dy mandate. Është problematike për mënyrën e VV’së. është jo korrekte ideja për të fituar zgjedhjet me logjikën e 14 shkurtit. Mënyra qysh ka vendosë me iu qasë kësaj kandidature është shumë e pandershmë”.

Lexo lajme interesante

You may also like