Mourinho i thotë “jo” Brazilit

by admin
Spread the love

Federata Braziliane e Futbollit është në kërkim të një selektori, pasi dështoi ta bindte Carlo Ancelottin për ta marrë në dorë Kombëtaren braziliane.

Sipas mediave jug-amerikane, brazilianët tash ia kanë mësyrë trajnerit të Romës, Jose Mourinho.

Por, portugezi nuk duket shumë i interesuar për ta marrë në dorë “Seleçaon”.

Ai është i fokusuar totalisht tek ekipi që e drejton aktualisht.

“Brazili nuk më ka thirr për t’i bërë trajner i tij i ri. I kam thënë menaxherit tim: mos fol me askënd derisa të jem trajner i Romës”, deklaroi fillimisht “Special One”.

Unë iu besoj 100%. Pronarëve të Romës. Gjithmonë i kam informuar ata, përfshirë këtu edhe kur Portugalia më thirri… edhe kur klubet nga Arabia Saudite më thirrën verën e kaluar”, shtoi Mourinho.

Ai është i vendosur të arrijë suksese të reja me Romën dhe të vazhdojë të punojë në Serie A.

You may also like