Ministri ekstremist izraelit nis të “tregojë dhëmbët” – Shqip

by admin
Spread the love

Ministri izraelit i Sigurisë Kombëtare Itamar Ben-Gvir urdhëroi policinë të dielën të ndalojë vendosjen e flamujve palestinezë në vende publike, raporton Anadolu Agency (AA).

“Shkelësit e ligjit nuk mund të tundin flamujt terroristë, të nxisin dhe inkurajojnë terrorizmin, kështu që unë kam urdhëruar që flamujt që mbështesin terrorizmin të hiqen nga hapësira publike dhe të ndalohet nxitja kundër Izraelit”, shkroi Ben-Gvir në Twitter.

Ben-Gvir e mori vendimin pasi i burgosuri palestinez më jetëgjatë i Izraelit, Karim Younis, i cili kaloi 40 vjet pas hekurave, u lirua të enjten për një pritje të ngazëllyer në fshatin e tij të lindjes Ara në Izraelin verior me flamuj palestinezë të valëvitur. /tesheshi.com/

You may also like