Milan, Ibra: Jemi të kënaqur me Piolin, nëse vazhdon kështu…

by admin
Spread the love

Zlatan Ibrahimovic foli shkurtimisht rreth situatës së trajnerit Stefano Pioli dhe rolit të ri si drejtues te Milani.

Suedezi do të bëjë merkaton, menaxhimin e operacioneve kryesore, teksa e gjithë zona tekniko-sportive do të jetë nën kontrollin e tij te kuqezinjtë.

Duke nisur nga zgjedhja e trajnerit të ri nëse do të merret vendimi për ndarjen me Piolin, për të cilin ish-sulmuesi shprehet:

Çfarë duhet të bëjë Pioli për t’u konfirmuar? Të vazhdojë siç po bën tani. Ai po zhvillon një punë shumë të mirë, jemi shumë të kënaqur me të”, u shpreh Ibra.

Nuk mungon një koment për rolin e tij te Milani. “Ndihem shumë mirë. Po rritëm, po mësoj dhe po punoj fort. Gjithmonë bëj përparim, përmirësohem me kalimin e ditëve.

Më pëlqen kjo që po bëj, më pëlqen kjo përgjegjësi që kam. Dua t’i jap sa më shumë Milanit”, theksoi Zlatan Ibrahimovic.


Top Channel

You may also like