“Miku im” – Ambasadori britanik takon Agim Ademin, kujton momentet më të mira me të

by admin
Spread the love

Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott është takuar me kryetarin e Federatës së Futbollit, Agim Ademi.

Ai takimin e tregoi në gjuhën angleze në rrjetin e tij social “Facebook”, dhe i’u adresua Ademit “miku im”.

Abbott tregoi edhe se si ka qenë e jashtëzakonshme pritja e skuadrës angleze në vitin 2019, shkruan Abbott.

Njoftimi i plotë:

Takova mikun tim Agim Ademi nga Federata e Futbollit të Kosovës për t’i dhënë lamtumirën. Dy nga pikat më të mira të kohës sime këtu ishin pritja e jashtëzakonshme që skuadra e Anglisë dhe mbështetësit morën në vitin 2019, e ndjekur nga shansi për të parë ndeshjen e Irlandës së Veriut me Kosovën në Belfast në 2022, i shoqëruar nga Agimi si dhe Ministri i Kulturës dhe Kryetari i Bashkisë. të Prishtinës. Sporti vazhdon të bashkojë dy vendet tona. /Lajmi.net/

 

You may also like