Mickoski pret zgjedhje të parakohshme këtë vit

by admin
Spread the love
Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka deklaruar se pret zgjedhje të parakohshme parlamentare patjetër duhet të ketë, pasi në këtë mënyrë duhet t’i jepet mundësi popullit që të zgjedh qeveri politike.

 “Pres që këtë vit të kemi zgjedhje të parakoshme parlamentare, kjo duhet patjetër që të ndodhe sepse duhet t’i jepet mundësi popullit që të zgjedhe Qeveri politike ashtu sic e do populli. Frika e Qeverisë është që OBRM-PDUKM do të korre fitore të madhe në ato zgjedhje dhe frika tek parnterët e koalcionit është që nuk do të ketë kush ta shantazhoje OBRM-PDUKM-në sepse do të udheheq me politika që luftojnë krimin dhe korrupsionin”, deklaroi Mickoski.


Lexo lajme interesante

You may also like