Mbyllja e kolegjit turk/Paloka: Rama i pafytyrë e i paburrë, iu bind urdhrit të sulltanit

by admin
Spread the love

Deputeti i Partisë Demokratike, njëherazi kryetar i këshillit kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar në lidhje me mbylljen e shkollës  të njohur jopublike në Tiranë “Mehmet Akif Ersoy”.

Në një status në rrjetet sociale, Paloka ka akuzuar kryeministrin Rama se shkolla është mbyllur me urdher të baba sulltanit, duke e cilësuar kështu Presidentin turk Erdogan.

Paloka ka qenë i ashpër duke e quajtur Ramën të pafytyre dhe të paburre.

“I pafytyre dhe i paburre si gjithmonë…

E di kushdo se kjo shkollë është mbyllur me urdher të baba sulltanit qe ne kembim te bindjes i ofron Rames charter personal dhe nje mundesi per azil neser ne sulltanat. Po ky i pafytyre nuk ka guximin as ta pohoje. Pak dite me pare dergoi drejt burgut nje gazetar i cili pati fatkeqesine te kerkonte “bese” tek ky faqeziu yne që eshte me anadollak se sulltani te cilit i ka ofruar fundshpinen .

Ky eshte Rama qe diten kerkon te “martohet” me Perendimin e naten bredh si lavire nga haremi i sulltanit tek bordellot e Putinit dhe Vuçiçit!”-shkruan Paloka.

 

Lexo lajme interesante

You may also like