Marrëveshja Kosovë-Serbi, Xhaçka: Lajm i mirë për rajonin, përfitojnë si shqiptarët ashtu edhe serbët

by admin
Spread the love

Ministrja për Punët e Jashtme dhe Europën, Olta Xhaçka ka reaguar pas lajmit për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi.

Nëpërmjet një postimi në Twitter Xhaçka shkruan se marrëveshja është një lajm i mirë për rajonin dhe se Kosova dhe Serbia kanë një marrëveshje nga e cila përfitojnë si shqiptarët ashtu edhe serbët.

Lajmin e mirë për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi e bëri të ditur shefi I BE-së, Joseph Borrell, i cili njoftoi se Kosova dhe Serbia kanë zgjidhur mosmarrëveshjen për lëvizjen e qytetarëve të tyre përtej kufijve.

Lexo lajme interesante

You may also like